KORT, het festival over korte verhalen | 2026
Op 22 februari is het weer tijd voor KORT, het festival over korte verhalen! Van een schrijfworkshop en leesclub, tot interviews met auteurs en voordrachten van de beste korte verhalen uit binnen- en buitenland: het korte verhaal neemt alle zalen van Theater de Richel over.
We vieren het genre dat niet alleen meer liefde, maar wat ons betreft een heel festival verdient. Een genre dat zich bij uitstek leent voor vertolking op het podium. Verwacht bijzondere optredens van schrijvers die bekend staan om hun korte verhalen of die zich juist voor het eerst aan het genre wagen, ontdek prachtige korte verhalen uit het buitenland of doe mee aan een leesclub of workshop.
De eerste namen van het festival zijn bekend: Sanneke van Hassel, Nadia de Vries, Mira Aluç, Niña Weijers en Jeanette Winterson (online)! Er staan nu een beperkt aantal Early Bird-tickets online: op=op.
Workshop: Schrijven van een kort verhaal, door Sanneke van Hassel
Sanneke van Hassel wordt ook wel de koningin van het korte verhaal genoemd. Zij geeft tijdens KORT een workshop over het schrijven van korte verhalen.
15:00 – 17:00 | Ticketsoort: FESTIVAL + WORKSHOP
Leesclub: Kwaad geluk van Tove Ditlevsen (i.s.m. Das Mag), door Niña Weijers
Niña Weijers leidt een leesclub over de korte verhalen van Tove Ditlevsen.
In deze verhalen van Ditlevsen is geluk een onbereikbaar ideaal. Personages zitten vast en vragen zich af hoe hun leven zo heeft kunnen lopen. In een frisse en bedrieglijk eenvoudige stijl onderzoekt Ditlevsen haar vertrouwde thema’s van gestrande huwelijken, overspel, obsessie, controlerende moeders en luie echtgenoten. De verhalen in Kwaad geluk staan aan de basis van haar latere Kopenhagen-trilogie.
15:30 – 17:00 | Ticketsoort: FESTIVAL + LEESCLUB. Bij een leesclubticket ontvang je gratis een exemplaar van Kwaad geluk.
Avondprogramma
Tijdens verschillende programma’s in alle zalen van De Richel betreden een aantal groten uit het genre het podium. Verwacht interviews met auteurs en voordrachten van de beste korte verhalen uit binnen- en buitenland met o.a. Sanneke van Hassel, Nadia de Vries, Mira Aluç en Jeanette Winterson (online)!
Vanaf 19:00 | Ticketsoort: FESTIVAL

Foto: Sam Churchill
Jeanette Winterson bracht haar eerste roman, Sinaasappels zijn niet de enige vruchten, uit toen ze vijfentwintig was. Twee decennia later werkte ze deze roman om tot haar memoires, de bestseller Waarom gelukkig zijn als je ook normaal kunt zijn?. Winterson heeft dertien roman en twee verhalenbundels geschreven, en daarnaast kinder-, non-fictieboeken en theater. Ze is bovendien Professor of New Writing aan de Universiteit van Manchester. Haar meest recente boek, Eén Aladdin, twee lampen, is op vele lijstjes met de beste boeken van 2025 terug te vinden.

Foto: Zazie Stevens
Nadia de Vries is schrijver en cultuurwetenschapper. Ze is de auteur van Overgave op commando (2025), De bakvis (2022) en Kleinzeer (2019). Ook schreef ze de novelle Magenta (2025), een academisch proefschrift (2020) en drie Engelstalige dichtbundels.

Foto: Tatjana Almuli
Mira Aluç (1993) studeerde beeldende kunst en filosofie. Ze publiceerde essays en korte verhalen in De Gids, Tirade, De Revisor en De Nederlandse Boekengids. In 2022 was ze finalist van de Joost Zwagerman Essayprijs. Eerder werd zij opgenomen in Rebel Rebel, een bloemlezing van nieuw talent. ‘Sprokkelaars’ is Aluç’ debuut.

Foto: Fred Ernst
Sanneke van Hassel (Rotterdam, 1971) schreef zeven verhalenbundels en twee romans. Haar werk wordt geprezen om de heldere toon en het raffinement en is bekroond met de BNG Nieuwe Literatuurprijs en de Anna Blamanprijs. Daarnaast is ze lid van auteurscollectief Fixdit en pleitbezorger van het korte verhaal. Haar verhalenbundel Nederzettingen werd alom bejubeld. In april 2024 verscheen haar nieuwste bundel, Milde klachten.
Beeld door 75B