De Noorderwoordmonoloog met Evrim Akyigit

Home Noorderwoordmonoloog Luisteren
3 aug 2026

De Noorderwoordmonoloog gaat dit keer over Joyce Jamila van Loon Amagir, is geschreven door Rutger Lemm en opgevoerd door actrice Evrim Akyigit. De monoloog is live opgenomen tijdens het programma Noorderwoord op 4 maart 2026 in Het Zonnehuis. De podcast wordt door Christine Otten gepresenteerd en muzikaal omlijst door huisband Trio Lampe.

De Noorderwoordmonoloog is een vast en vertrouwd onderdeel van Noorderwoord. De monoloog gaat over een bekende of onbekende Noorderling, wordt geschreven door een theatermaker en opgevoerd door een acteur.

Noorderwoord is een programma van SLAA & Christine Otten. De Noorderwoordmonoloog is mede mogelijk gemaakt door bijdragen van Christine Otten en Trio Lampe.

Volg Noorderwoord via slaa.nl/noorderwoord of schrijf je in voor de nieuwsbrief van SLAA als je als eerste op de hoogte wil zijn.

De Noorderwoordmonoloog is te horen via SLAAcast in alle reguliere podcastapps, of via SoundCloud.

Evrim Akyigit

Evrim Akyigit

Evrim Akyigit is een Nederlandse actrice van Turkse afkomst. In de jaren negentig speelde ze o.a. in Fort Alpha alvorens ze in 2000 naar de Arnhemse Toneelschool ging. Na haar afstuderen speelde ze bij verschillende toneelgezelschappen, waarna ze twee jaar een vaste rol aannam in de serie ONM. De …
Rutger Lemm

Rutger Lemm

Rutger Lemm (Amsterdam, 1985) is schrijver, comedian en filmmaker. Hij schreef het boek ‘Een Grootse Mislukking’ (2015), won een International Emmy Award voor zijn documentaire over Etgar Keret (2017) en maakte de internationale comedyserie Beter Wordt Het Niet (2024).
Joyce Jamila van Loon Amagi

Joyce Jamila van Loon Amagi

Joyce Jamila van Loon Amagir is eigenwijs, betrokken in de buurt, tikkeltje rebels, strijd tegen onrecht en altijd vrolijk en sinds kort een grappenmaker.