Bijlmer Boekt! is hét literaire variétéprogramma van Zuidoost. Kom naar het Bijlmer Parktheater voor een avond met o.a. Raoul de Jong, Ayşegül Karaca, en zangeres Michelle David.
di
29
jun
Bijlmer Boekt! (livestream + live) met o.a. Raoul de Jong en Michelle David
Bijlmer Boekt! is hét literaire variétéprogramma van Zuidoost. In het Bijlmer Parktheater nodigt auteur en initiatiefnemer Christine Otten vijf uiteenlopende gasten uit die één ding met elkaar gemeen hebben: de liefde voor literatuur. Het resultaat is een grensoverschrijdende krachtenbundeling vol uitdagende cross-overs waarbij literaire voordrachten afgewisseld worden met spoken word, muziek, hip-hop, stand-up comedy, dans en theater.
Met deze keer: Raoul de Jong, Ayşegül Karaca, zangeres Michelle David, rapperscollectief Kitchen’s Light en wintipriester Marian Markelo.
Er zijn voor deze editie van Bijlmer Boekt! beperkt kaartjes beschikbaar, dus wees er snel bij. UPDATE: Het programma is inmiddels uitverkocht, maar niet getreurd: je kunt Bijlmer Boekt! de 29e thuis volgen via de livestream. Zet de link alvast in je favorieten: https://vimeo.com/event/1059748
Raoul de Jong (1984) schrijft voor Vrij Nederland, Het Parool en NRC Handelsblad en publiceerde vijf boeken. Voor zijn debuut ontving hij de Dick Scherpenzeelprijs. In 2013 verscheen ‘De grootsheid van het al’, dat werd onderscheiden met het Beste Rotterdamse Boek en een eervolle vermelding kreeg van de Bob den Uyl Prijs. In november 2020 verscheen ‘Jaguarman’, een ode aan Surinaamse helden en het land van zijn vader.
‘Een schitterend verhaal. Met ferme stappen en een grote dosis moed treedt Raoul de Jong in de voetsporen van Anton de Kom en Albert Helman. Na lezing van ‘Jaguarman’ weet je hoe het Suriname is vergaan, van de vroegste tijden tot nu.’ – Noraly Beyer
Kitchen’s Light wordt gevormd door Sam Onclin (1992), Brendan Lodder (1987) en Boaz Blume (1992). Dit gezelschap van performers brengt eigen stukken voor het voetlicht in de Nederlandse Gebarentaal (NGT). Buiten de kring van gebarentaal-sprekers wordt deze kunstvorm nog nauwelijks op reguliere podia gepresenteerd. Een NGT-tolk maakt de inhoud van de stukken toegankelijk voor niet-gebarentaal sprekers. Kichen’s Light is ontstaan na een serie workshops onder leiding van spoken-word kunstenaar Elten Kiene. Overige performers van Kitchen’s Light zijn: Tobias de Ronde, Marie van Driessche en Bart Koolen.